Konkurs na stanowisko adiunkta 29.08.2023 08:19

Kandydat winien spełniać wymagania określone w art. 113 oraz art. 116 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (tekst jednolity - Dz.U. z 2023 r., poz. 742) oraz w Statucie Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Charakterystyka stanowiska:

Adiunkt w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych, przygotowany do aktywnej  działalności naukowej oraz dydaktycznej. Zadania naukowe prowadzone zgodnie z tematyką i profilem przyjętym w Katedrze, natomiast zajęcia dydaktyczne prowadzone na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych na kierunkach o profilu technicznym.  Kandydatowi oferujemy możliwość rozwoju zawodowego, udział w projektach dydaktycznych i naukowych, możliwość współpracy międzynarodowej. Zakres obowiązków i zadań wg Regulaminu Pracy ZUT w Szczecinie.

Wymagania kwalifikacyjne:

1. wymagane wykształcenie: tytuł dr inż. nauk technicznych,
  2. udokumentowane  doświadczenie w uczestnictwie/współprowadzeniu zajęć dydaktycznych ze studentami na kierunkach technicznych,
  3. biegła znajomość języka polskiego w mowie i piśmie,
  4. biegła znajomość języka angielskiego,
  5. biegła znajomość co najmniej trzech z wymienionych zagadnień technicznych:

• umiejętność programowania z elementami systemów wbudowanych,
    • znajomość zagadnień z zakresu diagnostyki, elektryki, elektroniki nowych samochodów;
    • programowanie sterowników;
    • znajomość nowoczesnych konstrukcji pojazdów kołowych i gąsienicowych;
    • znajomość zagadnień modelowania komputerowego procesów cieplno-przepływowych z wykorzystaniem pakietu ANSYS CFD,
    • znajomość wybranych pakietów oprogramowania serwisowego Automotive (np. AutoData, HGS Data, ESI Tronic, itp.)

6. znajomość problematyki badawczej prowadzonej w Katedrze (potwierdzone publikacjami  w czasopismach naukowych),
  7. biegła znajomość pakietu MATLAB/Simulink,
  8. udokumentowany udział w pracach badawczych prowadzonych w ramach projektów naukowych,
  9. udokumentowane szkolenia dla mechaników, elektromechaników,
  10. predyspozycje do pracy dydaktycznej,
  11. dyspozycyjność,
  12. doświadczenie w pracach w zespole.

Wykaz wymaganych dokumentów:

1. wniosek o zatrudnienie,
  2. C. V.,
  3. kwestionariusz osobowy osoby ubiegającej się o zatrudnienie,
  4. odpis dyplomu uzyskania stopnia doktora,
  5. wykaz dorobku naukowego i zawodowego: publikacje, patenty, udział w pracach badawczych np. projekty, opracowanie stanowisk naukowych,
  6. inne osiągnięcia uzasadniające wystąpienie z wnioskiem o zatrudnienie,
  7. program zamierzeń kandydata na przyszłym stanowisku,
  8. udokumentowaną znajomość języka obcego,
  9. oświadczenie, że w przypadku zatrudnienia Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie będzie stanowił podstawowe miejsce pracy,
  10. zgoda na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych oraz Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.).

Komplet dokumentów należy złożyć lub przesłać na adres:

Wydział Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki
Katedra Mechatroniki
70-310 Szczecin ul. Piastów 19 p.151
tel. 914494552/51

Termin składania dokumentów: 22.09.2023 r.
Termin rozstrzygnięcia konkursu: 25.09.2023 r.

Proponowany okres zatrudnienia: od 01.10.2023 r. - 30.09.2027 r. z możliwością przedłużenia.

Komisja konkursowa może w uzasadnionych przypadkach zdecydować o przeprowadzeniu dodatkowej rozmowy kwalifikacyjnej z wybranymi kandydatami.
Komisja konkursowa nie jest organem decydującym o zatrudnieniu zarekomendowanego przez nią kandydata.
Organem podejmującym decyzję o zatrudnieniu jest Rektor.
W ciągu 30 dni od dnia rozstrzygnięcia konkursu istnieje możliwość odbioru złożonych dokumentów. Po tym terminie nieodebrane dokumenty zostaną komisyjnie zniszczone.

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informuje się, że:

1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych będzie Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie z siedzibą w Szczecinie, al. Piastów 17.
  2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym kontakt możliwy jest:

• pisemnie: na adres 70-310 Szczecin al. Piastów 17 lub e-mail IOD.kurek@zut.edu.pl
    • telefonicznie: 091 449 4924,

3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu przeprowadzenia procedury rekrutacyjnej.
  4. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane do zakończenia procedury rekrutacyjnej, a w przypadku przyjęcia do pracy przez okres zatrudnienia, a po jego zakończeniu przez okres zgodny z przepisami prawa obowiązującymi w tym zakresie.
  5. Podanie przez Panią/Pana danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do przeprowadzenia procedury rekrutacyjnej.
  6. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do swoich danych osobowych oraz prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania (jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody).
  7. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO) -  gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych.
  8. Dane udostępnione przez Panią/Pana nie będą podlegały profilowaniu.
  9. Administrator danych nie ma zamiaru przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.